Szukaj na stronie

Czy wiesz, że

Parasole reklamowe zadrukowywane są najczęściej metodą sitodruku

Wybierając firmę oferującą parasole z nadrukiem należy zwracać uwagę przede wszystkim na jakość nadruku a później na jego cenę

Nadruk reklamowy to jedna z metod znakowania artykułów reklamowych jakimi są breloczki


Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates
SITODRUK

Jest to obecnie najpopularniejsza metoda wykonywania nadruków. Dzięki tej technice możemy wykonywać nadruki na papierze, tekturze, foliach, metalach, butelkach (szklanych i z tworzyw sztucznych) itp. Zaletą sitodruku jest jego wysoka odporność na pranie oraz malejące koszty w miarę zwiększania się nakładu.

Aby wykonać nadruk metodą sitodruku konieczne jest przygotowanie matrycy z siateczki, np. z metalu naciągniętej zwykle na aluminiowej ramie, na której wykonany zostaje szablon z emulsji światłoczułej. Szablon z emulsji powstaje w ten sposób, że siatkę powleka się emulsją światłoczułą, którą po wyschnięciu naświetla się a następnie wypłukuje nienaświetloną emulsję i suszy się. Gotowy już szablon z utwardzoną warstwą światłoczułą stanowi negatywowy obraz drukowanego wzoru. Oczka nie pokryte utwardzoną emulsją światłoczułą stanowią rzeczywisty wzór nadruku.

Na tak wykonany szablon, ułożony na specjalnym stole (zwanym karuzelą), za pomocą rakli nanosimy wysokiej jakości farbę, która przeciskana przez oczka nie pokryte emulsją tworzy określony nadruk. Następnie produkt pokryty farbą przepuszcza się przez tunel termiczny w którym panuje bardzo wysoka temperatura aby utrwalić nadruk.

W zależności od użytych farb (np. farby odblaskowe, puchnące) na produkcie na którym chcemy umieścić nasz nadruk powstają różnorakie efekty. Metoda sitodruku stosowana jest najczęściej przy nadrukach na odzieży reklamowej.

 

Valid XHTML and CSS.